Projekt Prevence kriminality a rozvoj finanční gramotnosti

Kabinet divadla utlačovaných, který působí pod Katedrou sociální pedagogiky a zaměřuje se na práci se sociálně znevýhodněnými skupinami lidí prostřednictvím dramatických a prožitkových metod, vyrazil v závěru roku 2019 několikrát do Ostravy.

Číst dál: Projekt Prevence kriminality a rozvoj finanční gramotnosti

Metodický průvodce pro vychovatele/ky v DD

Projekt Cesta z labyrintu samostatného života je úspěšně za námi. Přečte si jeden z hlavních výstupů: metodického průvodce partnerskou komunikací pro vychovatele a vychovatelky dětských domovů.

Číst dál: Metodický průvodce pro vychovatele/ky v DD

Leden s dětmi z dětského domova

21. a 28. ledna jsme s kolegy z projektu Cesta z labyrintu samostatného života realizovali další výjezdy do dětského domova 

Číst dál: Leden s dětmi z dětského domova

Navštívili jsme DD Hrabová

26. listopadu jsme navštívili Dětský domov Hrabová s naším strukturovaným dramatem Magda.

Číst dál: Navštívili jsme DD Hrabová

CALL FOR SOLIDARITY

Iniciativa Chceme bydlet pořádá 6.12. od 17:30 demonstraci na podporu lidí, kterým hrozí vystěhování.

Číst dál: CALL FOR SOLIDARITY

Ostravský podzim

Dluhy a lichva, bytové divadlo, odchod z ústavní péče. Náš podzim patřil Ostravě.

Číst dál: Ostravský podzim

Navštívili jsme centrum pěstounských rodin

V sobotu 28.5. jsme se strukturovanou dramatickou hrou "Peníze" navštívili Centrum pěstounských rodin v Hradci Králové a stali se tak součástí celého víkendu zaměřeného na finanční gramotnost. Výjezd, který zorganizovala Vteřina poté byl součástí projektu "Předání vlastních zkušeností spojených s odchodem z dětského domova" probíhajícího za finanční podpory ČSOB.

Fotky z Být klukem a holkou tak, jak chci

Na festivalu vzdělávání Eduspace jsme vedli workshop o stereotypech v našich životech. Diskutovali jsme sociální tlaky, které na nás působí jako na ženy/dívky a muže/chlapce, a způsoby, jak provázet mladé lidi v období puberty. Tedy v období, kdy hledají svoji identitu a rovnováhu mezi jejich potřebami a tím, co od nich očekává okolí. Účastnice a účastníci workshopu si vyzkoušeli techniky, které mohou využít v následné práci s dětmi. Fotky od Jakuba Kriše zde.

Projekt "Cesta z labyrintu samostatného života" zahájen

Proběhlo první setkání týmu, který tvoří inovativní metodiku pro vychovatele a vychovatelky v dětských domovech. O projektu, jenž navazuje na naše předchozí aktivity v zařízeních ústavní péče, a jehož řešitelem je Vteřina poté, z.s., si můžete blíže přečíst zde.

Fotky z Příběhů jako ze škatulky

Děkujeme všem, kteří jste včera přišli. Bylo to velmi zajímavé a inspirativní setkání. Máme o čem přemýšlet a doufáme, že Vy také.

Fotky od Jakuba Kriše naleznete zde.

Ženy na cestě zahrají na Klinice v Praze

V sobotu 14.5. od 12:00 hrají Ženy na cestě své představení v Autonomním sociálním centru Klinika a zahajují tak Anarchistický knižní festival.

Budeme rádi, když je přijdete podpořit. Bližší informace o projektu Ženy na cestě k nalezení zde.

Být klukem a holkou tak, jak chci

Přijďte na workshop zaměřený na odhalování stereotypů v našich životech, který vedeme 20.5.2016 v rámci festivalu vzdělávání Eduspace

Číst dál: Být klukem a holkou tak, jak chci

Back to Top