Cesta k genderově citlivému vzdělávání

Jaká je Vaše první vzpomínka, kdy jste si poprvé uvědomili, že jste holka٭kluk? Slyšeli jste někdy ve svém dětství věty „Kluci nebrečí?“ „Buď hodná holčička.“? Chovali jste se někdy jinak, než jak se od Vás očekávalo jako od holky٭kluka? A jaká byla reakce okolí?

Číst dál: Cesta k genderově citlivému vzdělávání

Projekt Prevence kriminality a rozvoj finanční gramotnosti

Kabinet divadla utlačovaných, který působí pod Katedrou sociální pedagogiky a zaměřuje se na práci se sociálně znevýhodněnými skupinami lidí prostřednictvím dramatických a prožitkových metod, vyrazil v závěru roku 2019 několikrát do Ostravy.

Číst dál: Projekt Prevence kriminality a rozvoj finanční gramotnosti

Metodický průvodce pro vychovatele/ky v DD

Projekt Cesta z labyrintu samostatného života je úspěšně za námi. Přečte si jeden z hlavních výstupů: metodického průvodce partnerskou komunikací pro vychovatele a vychovatelky dětských domovů.

Číst dál: Metodický průvodce pro vychovatele/ky v DD

Leden s dětmi z dětského domova

21. a 28. ledna jsme s kolegy z projektu Cesta z labyrintu samostatného života realizovali další výjezdy do dětského domova 

Číst dál: Leden s dětmi z dětského domova

Navštívili jsme DD Hrabová

26. listopadu jsme navštívili Dětský domov Hrabová s naším strukturovaným dramatem Magda.

Číst dál: Navštívili jsme DD Hrabová

CALL FOR SOLIDARITY

Iniciativa Chceme bydlet pořádá 6.12. od 17:30 demonstraci na podporu lidí, kterým hrozí vystěhování.

Číst dál: CALL FOR SOLIDARITY

Ostravský podzim

Dluhy a lichva, bytové divadlo, odchod z ústavní péče. Náš podzim patřil Ostravě.

Číst dál: Ostravský podzim

Navštívili jsme centrum pěstounských rodin

V sobotu 28.5. jsme se strukturovanou dramatickou hrou "Peníze" navštívili Centrum pěstounských rodin v Hradci Králové a stali se tak součástí celého víkendu zaměřeného na finanční gramotnost. Výjezd, který zorganizovala Vteřina poté byl součástí projektu "Předání vlastních zkušeností spojených s odchodem z dětského domova" probíhajícího za finanční podpory ČSOB.

Fotky z Být klukem a holkou tak, jak chci

Na festivalu vzdělávání Eduspace jsme vedli workshop o stereotypech v našich životech. Diskutovali jsme sociální tlaky, které na nás působí jako na ženy/dívky a muže/chlapce, a způsoby, jak provázet mladé lidi v období puberty. Tedy v období, kdy hledají svoji identitu a rovnováhu mezi jejich potřebami a tím, co od nich očekává okolí. Účastnice a účastníci workshopu si vyzkoušeli techniky, které mohou využít v následné práci s dětmi. Fotky od Jakuba Kriše zde.

Projekt "Cesta z labyrintu samostatného života" zahájen

Proběhlo první setkání týmu, který tvoří inovativní metodiku pro vychovatele a vychovatelky v dětských domovech. O projektu, jenž navazuje na naše předchozí aktivity v zařízeních ústavní péče, a jehož řešitelem je Vteřina poté, z.s., si můžete blíže přečíst zde.

Fotky z Příběhů jako ze škatulky

Děkujeme všem, kteří jste včera přišli. Bylo to velmi zajímavé a inspirativní setkání. Máme o čem přemýšlet a doufáme, že Vy také.

Fotky od Jakuba Kriše naleznete zde.

Ženy na cestě zahrají na Klinice v Praze

V sobotu 14.5. od 12:00 hrají Ženy na cestě své představení v Autonomním sociálním centru Klinika a zahajují tak Anarchistický knižní festival.

Budeme rádi, když je přijdete podpořit. Bližší informace o projektu Ženy na cestě k nalezení zde.

Back to Top